Se změnou dodavatele a zařazením do projektu think tanku Globopol Nemocniční strava nastalo několik změn ve složení, skladbě a kvalitě potravin, což se projevilo na spokojenosti pacientů, personálu i vedení LDN. Největší úspěch je nyní snížení hypoglykémií u diabetiků, snědené talíře u většiny pacientů a snazší přísun všech nutrientů stravou.
Havířovská nemocnice reagovala na sílící poptávku klientů po zdravějším jídle, a proto se vedoucí stravovacího provozu a nutričních terapeutů s podporou ředitele pustili do zlepšování stravy. Nejprve začali rautovými snídaněmi u maminek v porodnici a dnes nabízejí všem pacientům nevyžadujícím speciální dietu možnost výběru snídaní z obloženého talíře nebo kaše, tři druhy obědů a k večeři buď krémové polévky nebo výběr z bufetu přiváženém na vozíku.
V Olomoucké nemocnici se podařilo výrazně zlepšit nabídku i kvalitu stravy pro pacienty i personál. Zaměstnancům zde nabízí šest obědů včetně dvou dietních a obvykle také dvou vegetariánských. Pacienti, pokud nemají nějaké omezení, si elektronicky vybírají ze tří obědů: standardního, fit a vegetariánského. Postupně zde pracují i na zkvalitnění snídaní a večeří, a to ve smyslu větší nabídky čerstvé ovoce a zeleniny a lokálnosti surovin.
Otevření salátového baru, zrušení druhých večeří a vyřazení slazeného mléka, to je jen několik ze změn, které v dětské léčebně proběhly po zapojení do projektu Nemocniční strava. Od roku 2019 se zde intenzivně pracuje na celé řadě dalších zlepšení.
V roce 2021 rozběhli na Oddělení šestinedělí novinku ve formě bufetových snídaní pro maminky a postupně chtějí tuto službu zavést na všechna lůžková oddělení Gynekologicko-porodnické kliniky FNO.
Zahájením spolupráce zdravotnického zařízení s projektem Nemocniční strava od Globopolu se v Hloubětíně zavedl zavedl zcela nový nutriční systém. Cílem bylo nabízet pacientům stravu, která je nutričně bohatá, výživná a chutná a podpořit tak jejich rekonvalescenci. Snahou Lucie Paulusové bylo také v souvislosti se zavedenými stravovacími změnami monitorovat zdravotní stav pacientů a podpořit jejich povědomí o důležitosti zdravé výživy nejen při hospitalizaci, ale i při následné péči doma.
Projekt pilotního testování zlepšení nemocniční stravy ve Fakultní Nemocnici u svaté Anny v Brně jede! Podle plánu zde rozběhli snídaně v podobě bufetů, které se testovaly na Klinice plastické a estetické chirurgie.
Ředitelka nemocnice využila toho, že byly v důsledku Covidu zavřené restaurace a pověřila vedením stravovacího provozu nemocnice šéfkuchaře s michelinskými zkušenostmi. Tím se v kuchyni odstartovaly hlavní změny a přijímání zaměstnanců, které jídlo skutečně baví. Dalším důležitým milníkem pak bylo spojení s novou nutriční terapeutkou, která novému konceptu dodala odborný směr.